Küçük yaşlarda öğrenilen yabancı dilin çocukların gelişimine çok önemli katkı sağladığını belirten Örken, çocukların oyunlarla ve eğlenerek dil öğrenebileceğini, yabancı dil öğrenmenin sadece yeni bir dil öğrenmek olarak algılanmaması, çocukların zihnindeki matematiksel ve bilimsel yetenekler gibi bir takım kabiliyetleri de geliştiren adımlardan biri olduğunu kaydetti.

Örken çocukların erken yaşta yabancı dil eğitimi almaları ile elde ettikleri kazanımları şöyle sıraladı: ” ABD’de yapılan araştırmalara göre erken yaşlarda yabancı dil eğitimi almış çocuklar ileriki yaşlarda girdikleri sınavlarda oldukça başarılı olmuşlardır. Erken yaşta başlayan dil eğitimi, çocukta özgüven gelişimini sağlar. Farklı dilden konuşan bir insanı anlamak, o kişilerle konuşabilmek, o dilde şarkılar söylemek, filmler izleyebilmek çocuğun özgüveni gelişimi üzerinde çok önemli ve olumlu etki yaratır. Doğru kişilerle ve metotlarla öğretildiği takdirde çocuk ana dili gibi konuşan bir kişinin gramer hakimiyeti ve aksanına sahip olabilmektedir. Tek dil bilen çocuklara göre daha geniş bir kültür anlayışına sahip olur

Çocukların öğrenme hızı yetişkine göre daha hızlıdır. Bir yetişkinin yabancı dilde öğreneceği kelime sayısının çok daha fazlasını belleklerine kaydedebilirler. Bunun yanısıra bir çocuğun küçük yaşta var olabileceğini hayal edemeyeceği bir kültürü tanıması, dünya-evren kavramlarını daha kolay algılayarak beyninin sınırlarını geliştirmesine olanak sağlar. Yetişkinlerin yaşadığı ”anlıyorum ama konuşamıyorum” sendromunu çocuklar pek yaşamazlar. Zira utanmayı henüz bilmiyorlardır. Bu da onların yabancı dil öğrenme ve konuşma konusunda daha cesaretli olmalarını sağlar”

Hasibe Örken DURUDİL yabancı dil kursu olarak sonuç odaklı butik sınıflarda verdikleri özel derslerle kaliteli ve eğlenceli bir yabancı dil eğitimi sunduklarını söyledi. Ailelerin çocuklarının küçük yaşta dil öğrenebilmeleri için en doğru adresin DURUDİL olduğunu belirten Örken, www.durudilkursu.com adresinden verilen eğitimle ilgili detaylara ulaşılabileceğini kaydetti.