User Avatar

GMAT Kursu

10 weeks
All levels
0 lessons
0 quizzes
0 students

GMAT (Graduate Management Admission Test), işletme, yönetim, pazarlama vb. gibi sosyal içerikli

gmat logo

GMAT (Graduate Management Admission Test )

GMAT (Graduate Management Admission Test), işletme, yönetim, pazarlama vb. gibi sosyal içerikli bilimlerde yurt dışında yüksek lisans ve doktora yapmak isteyenlerin girmeleri gereken bir sınavdır. GMAT sınavı sadece İngilizceyi sonradan öğrenenlerin değil ana dili İngilizce olanların da girdiği akademik bir yetkinlik sınavdır. Bu bakımdan, GMAT sınavı Türkiye’de yapılan ALES sınavı ile benzerlik göstermektedir.

GMAT 4 Bölümden Oluşur

GMAT KURS

Analytical Writing Assessment :

Analitik Yazı Değerlendirme eleştirel düşünme ve fikirlerinizi iletme becerinizi ölçer. AWA sırasında belirli bir argümanın arkasındaki mantığı analiz etmeniz ve bu argümana eleştiri yapmanız istenir. Bu bölüm için size verilen süre 30 dakikadır.

Integrated Reasoning:

Bu bölüm: size farklı formatlarda sunulan verilerin değerlendirilme becerisini test eder. Örneğin, bir grafik veya tablodaki verilerle ilgili soruları yanıtlamanız ve yorumlamanız gerekebilir. Bu bölüm 12 soru içermekte olup süreniz yarım saat olduğu için her soruya ortalama en fazla 2 dakika ayırmanız sizin için en uygun seçenek olacaktır. Bu bölümde 4 çeşit soru tipi bulunmaktadır ve bu çeşitlerden herhangi biri karşınıza çıkabilir. Bunlar: grafik yorumlama, tablo analizi, iki parçalı analiz ve çok kaynaklı akıl yürütme soruları olabilir. Deneme GMAT testlerinden bu 4 farklı soru tipini görmeniz ve tam anlamanız size yardımcı olacaktır.

Quantitative:

Bu bölümde verileri analiz edebilmeniz için matematik bilgi ve becerilerinizi kullanmanızı gerektirir. 37 sorudan oluşur ve tamamlamanız için size verilen süre 75 dakikadır. Soru türleri, problemleri çözmeye yönelik sorular üzerinedir ve sayısal olduğu için temel matematik bilgisine sahip olmayı gerektirir. Veriler ile ilgili sorular ise; sizin verilen bilgileri kullanarak soruyu çözüp çözemediğinizi belirlemek ister.

Verbal:

GMAT sınavı, sadece matematiği değil, tüm becerilerinizi gösterir. Sözlü bölüm, yazılı materyali okuma ve anlama, argümanları değerlendirme ve yazılı materyali standart yazılı İngilizceye uyacak şekilde düzeltme becerinizi ölçer. Bu bölüm 41 sorudan oluşur ve tamamlamak için size verilen süre 75 dakikadır. Bu bölümde 3 çeşit soru türü bulunur. 
Okuduğunu anlama soruları, yazılı metni kavrama ve bir yazıdan sonuç çıkarabilme becerinizi test eder. Kritik akıl yürütme soruları, bir bölümü okumanızı ve ardından geçişle ilgili soruları cevaplamak için akıl yürütme becerilerini kullanmanızı gerektirir. Cümleyi düzeltme sorularında ise; test size bir cümle sunar ve yazılı iletişim becerilerini test etmek için dilbilgisi, sözcük seçimi ve cümle oluşturma hakkında sorular bulunur.

GMAT Kurslarımız Hakkında

Kurumumuz DURUDİL, GMAT (Graduate Management Admission Test) kurslarını birebir özel ders seklinde vermektedir.

Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Gülnur ÖZTOPRAK ve ekibiyle TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA ve ICAO LEVEL 4 SINAVI kurslarımıza katılabilirsiniz.

Gülnur ÖZTORAK; Cambridge Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. 33 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle yıldır kendisini TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA ve ICAO LEVEL 4 SINAVI gibi sınav programlarına adayan Akademik Koordinatörümüz bir dönem Akdeniz Bölgesi Toefl başkanlığı da yapmıştır.

Curriculum is empty

Yorum Yap