User Avatar

Genel İngilizce

12 weeks
All levels
0 lessons
0 quizzes
0 students

Küçük gruplar halinde öğreniyor ve haftada 15 saatten yararlanıyorsunuz.Butik Dil Eğitimi

Konuşma Odaklı İngilizce Dil Kursu

 

Kurs Tanımı

Kurumumuzda uygulanan Genel İngilizce Eğitimi dilbilgisinden çok, dile işlevsellik kazandıran konuşma, yazma, okuma, dinleme becerileri üzerine odaklanmıştır. Genel İngilizce kurslarımızda ana hedef mevcut dil seviyenize göre anadili İngilizce olan yabancılarla iletişim kurabilmenizdir.

Kurumumuzda uygulanan genel İngilizce kurslarında Avrupa Ortak Dil Kriterlerine (CEFR – Common European Framework of Reference for Language) esas alınmıştır. Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre tüm diller 6 ana seviyeden oluşmaktadır. Bu seviyeler A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2  şeklinde sıralanmaktadır.

Butik Sınıflar

İngilizce Dil Kursu Butik Sınıflar

Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu genel İngilizce kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine özel ders ya da en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Yabancı dil eğitimlerimiz son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu interaktif butik sınıflarda özel ders kalitesinde ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz genel İngilizce kurslarını birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar.

Daha Fazla Dakika

Normal kurslarda bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif Butik dil eğitiminde her öğrenciye bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme açısından çok çok önemlidir.

İngilizce Dil Öğrenme

Kurumumuzda tamamladığınız genel İngilizce kurslarından sonra Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre hangi seviyelerde neler yapabileceğinizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz

A1 Beginner- Başlangıç Seviyesi

Somut bir türdeki ihtiyaçların giderilmesini amaçlayan günlük konuşma ifadelerini ve çok temel ifadeleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve diğer kişileri tanıtabilir ve nerede yaşadığı, tanıdığı kişiler ve sahip olduğu şeyler gibi kişiler bilgiler hakkında soru sorup yanıtlayabilir. Karşısındaki kişi yavaş ve net konuştuğunda ve yardım etmeye hazır olduğunda diğer kişilerle basit yolla iletişim kurabilir.

A2 Elementary- Orta Altı Seviye

Çok temel düzeydeki kendisiyle ve ailesi ile ilgili bilgiler, alışveriş, iş ve yakın çevre gibi konularla ilgili cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilir. Alışıldık ve rutin konular ile ilgili basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren durumlarda iletişim sağlayabilir. Kendi özgeçmişini, yakın çevresini ve acil ihtiyaçlarını basit ifadelerle tarif edebilir.

B1 Pre-Intermediate – Orta Seviye

İşte, okulda ve arkadaşları ile birlikte bulunduğu ortamlarda sıkça karşılaşılan tanıdık konularla ilgili net bir dille ifade edilen konuşmaların önemli noktalarını anlayabilir. İngilizce konuşulan ülkelerde seyahat ederken ortaya çıkması muhtemel çoğu konuyla başa çıkabilir. Bildik veya kişisel ilgi alanına giren konular üzerine basit düzeyde metinler yazabilir. Yaşamış olduğu tecrübeleri ve olayları, hayallerini, planlarını ve amaçlarını anlatabilir. Fikirleri ve planları ile ilgili sebepler ve açıklamalar yapabilir.

B2 Intermediate- Orta Üstü Seviye

Kendi uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar dâhil olmak üzere, hem somut hem de soyut konulardaki karışık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Ana dili İngilizce olanlarla yapılan konuşmalarda, her iki taraf için de kasılma yaratılmadan iletişim sağlamayı mümkün kılan bir akıcılık ve spontanelik seviyesinde etkileşime geçebilir. Geniş yelpazedeki konularda net ve ayrıntılı metinler üretebilir ve tartışmalı bir konu ile ilgili çeşitli avantaj ve dezavantaj seçenekleri sunarak görüşünü açıklayabilir.

C1 Upper-Intermediate- İleri Seviye

Pek çok farklı konudaki zor ve uzun metni anlayabilir, imalı ifadeleri ayırt edebilir. Kullanacağı ifadeleri çok düşünmeden akıcı bir şekilde kullanarak kendisini ifade edebilir. İngilizceyi sosyal, akademik ve işiyle ilgili amaçlarla esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Karmaşık konularla ilgili, kompozisyon kurallarına uyan, net, iyi yapılandırılmış, detaylı metinler yazabilir.

C2 Advanced – Profesyonel Seviye

Duyduğu ve okuduğu hemen her şeyi kolaylıkla anlayabilir. Farklı sözlü ve yazılı kaynaklardan gelen bilgileri özetleyebilir. En karmaşık durumlarda bile kendisini kendiliğinden oldukça akıcı ve tutarlı şekilde, daha hassas anlam katmanları arasında ifade edebilir.

İngilizce Öğren Learn English

Curriculum is empty