User Avatar

GRE Kursu

14 weeks
All levels
0 lessons
0 quizzes
0 students

GRE yüksek lisans (master ve doktora) programlarına yapılan başvurularda gerekli görülen dünyaca en yaygın sınavdır

GRE Kursu Hakkında

GRE yüksek lisans (master ve doktora) programlarına yapılan başvurularda gerekli görülen dünyaca en yaygın sınavdır. Özellikle son bir kaç yıl içerisinde, normalde GMAT sınavı isteyen MBA programları bile GRE sınavını kabul etmeye başlamışlardır. GRE, kompozisyon (Analytical Writing), sözel (Verbal Reasoning) ve sayısal (quantitative reasoning) olarak üç temel bölümden oluşmaktadır. Hem bilgisayar tabanlı (computer-based) hem de kağıt tabanlı olarak (paper-based) alınabilen GRE sınavının formatında ve süresinde yapılan tercihe göre farklılık olabilir. 

Birebir Özel Ders

gre kursu

Analytical Writing bölümünün ardından puanlanmayan bir bölüm gelebilir. Bu bölümde öğrencinin göstereceği performans toplam skora yansımaz. 

Sınav tamamlandıktan sonra puanlanmayan bir araştırma bölümü eklenebilir. Bu bölümde öğrencinin göstereceği performans toplam skora yansımaz.

Sözel ve sayısal muhakeme bölümleri 200-800 arası bir not ile, analitik kompozisyon ise 0-6 arası bir not ile değerlendirilir. Üniversiteler her bir bölüm sonucunu ayrı ayrı görmek istediklerinden bölüm dereceleri birbirine eklenmez. Bilgisayar tabanlı (computer-based) sınav sonuçları yaklaşık iki hafta sonra, kağıt tabanlı (paper-based) sınav sonuçları ise yaklaşık altı hafta sonra online olarak açıklanmaktadır.

Kurumumuz DURUDİL , GRE kurslarını birebir özel ders seklinde vermektedir.

GRE Kursumuz Hakkında

Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Gülnur ÖZTOPRAK’la TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA ve ICAO LEVEL 4 SINAVI kurslarımıza katılabilirsiniz.

Gülnur ÖZTORAK; Cambridge Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. 33 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle yıldır kendisini TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA ve ICAO LEVEL 4 SINAVI gibi sınav programlarına adayan Akademik Koordinatörümüz bir dönem Akdeniz Bölgesi Toefl başkanlığı da yapmıştır.

Curriculum is empty

Yorum Yap