User Avatar

ITEP Kursu

8 weeks
All levels
0 lessons
0 quizzes
0 students

ITEP (Uluslararası İngilizce Yeterlilik Testi) İngilizceyi ikinci bir dil olarak öğrenen öğrencilerin İngilizce dili yeterliliklerini değerlendiren testtir.

ingilizce yeterlilik sınav ITEP

ITEP Hakkında

ITEP (Uluslararası İngilizce Yeterlilik Testi) İngilizceyi ikinci bir dil olarak öğrenen öğrencilerin İngilizce dili yeterliliklerini değerlendiren testtir.

Son dönemlerde  SunExpress; Pilot yetiştirme programına başvuracak adaylarının TOEFL -IELTS – TOEIC sınav skorları haricinde ITEP Academic Plus skorunuda (Reading 3.5, Listening 3.5, Speaking 3.5, Writing 3,5)  kabul etmektedir.

ITEP Academic okuma, dinleme ve gramer, yazma ve konuşma becerilerini değerlendirir. 90 dakika sürmektedir.

ITEP Sınavı Hakkında

ITEP hakkında

 

  1. Reading (Okuma) – 20 dakika / 2 bölüm

Bölüm 1: 250 kelime uzunluğunda orta (intermediate)-seviye bir okuma parçası, bunu takip eden 4 çoktan seçmeli soru
Bölüm 2: 450 kelime uzunluğunda üst (upper)-seviye bir okuma parçası, bunu takip eden 6 çoktan seçmeli soru

  1. Listening (Dinleme) – 20 dakika / 3 bölüm

Bölüm 1: İleri-başlangıç (high-beginning) seviyesinden düşük-orta (low-intermediate) seviyeye kadar 2-3 cümlelik dört kısa konuşma,her birini takip eden bir çoktan seçmeli soru

Bölüm 2: 2-3 dakikalık orta (intermediate) seviye bir konuşma, bunu takip eden 4 çoktan seçmeli soru

Bölüm 3: 4 dakikalık üst (upper) seviye bir konuşma, bunu takip eden 6 çoktan seçmeli soru

  1. Grammar (Gramer) (Structure-Yapı) – 10 dakika / 1 bölüm

Bu bölüm 25 çoktan seçmeli soru içermektedir. Her biri sınavı alan kişinin İngilizce yapılarının temel özelliklerine aşinalığını test etmektedir. Bu bölüm basitten karmaşığa giden bir içeriğe ve aynı zamanda başlangıçtan ileri seviyeye giden bir kelime çeşitliliğine sahiptir. Soruların her bir tipi ekranda görülen bir örnekle başlamaktadır.

  1. Writing (Yazma) – 25 dakika / 2 bölüm

Bölüm 1: Sınavı alan kişiye düşük-orta (low-intermediate) seviyede verilen bir konuda 50-70 kelimelik bir yazı yazması için 5 dakika verilmektedir.

Bölüm 2: Sınavı alan kişiye üst (upper) seviyede belirtilen konuda görüşlerini açıklaması ve desteklemesi için 175-225 kelimelik bir yazı yazması amacıyla 20 dakika verilmektedir.

  1. Speaking (Konuşma) – 5 dakika / 2 bölüm

Bölüm 1: Sınavı alan kişi düşük-orta (low-intermediate) seviyede kısa bir soruyu duymakta ve okumaktadır. Ondan sonra sözlü bir cevap vermeye hazırlanması için 30 saniyesi ve cevaben konuşması için 45 saniyesi vardır

Bölüm 2: Sınavı alan kişi üst (upper) seviyede bir konunun iki yönünü ortaya koyan bir durumla ilgili kısa bir açıklama duymaktadır. Sonrasında kendisinden bu konu ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktarması beklenmektedir. 45 saniye hazırlık ve 60 saniye konuşma süresidir.

ITEP KURSLARIMIZ HAKKINDA 

ITEP kurlarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılan interaktif özel sınıflarda  ilerlemektedir. 

Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Gülnur ÖZTOPRAK’la TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA – ITEP ve ICAO LEVEL 4 SINAVI kurslarımıza katılabilirsiniz.

Gülnur ÖZTORAK; Cambridge Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. 33 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle yıldır kendisini TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA – ITEP ve ICAO LEVEL 4 SINAVI gibi sınav programlarına adayan Akademik Koordinatörümüz bir dönem Akdeniz Bölgesi Toefl başkanlığı da yapmıştır.

 

Curriculum is empty

Yorum Yap