User Avatar

TOEIC Kursu

16 weeks
All levels
0 lessons
0 quizzes
0 students

TOEIC, Test Of English for International Communication, TOEFL sınavını da geliştiren Amerikan menşeli ETS’nin (Educational Testing Service) İş İngilizcesine yönelik iletişim becerilerini ve yeterliliği ölçmek için hazırlanan bir sınavdır. 

akademik kurs toeic

TOEIC Sınavı Hakkında

TOEIC, Test Of English for International Communication, TOEFL sınavını da geliştiren Amerikan menşeli ETS’nin (Educational Testing Service) İş İngilizcesine yönelik iletişim becerilerini ve yeterliliği ölçmek için hazırlanan bir sınavdır. Türkiye’de genellikle bankalar, kurumsal şirketler ve danışmanlık firmaları tarafından tercih edilen bu sınava dünya çapında her yıl yaklaşık 6 milyon aday girmektedir.

Sınav dinleme ve okuma kısımlarından oluşur. Her bölümde çoktan seçmeli 100 soru vardır yani toplamda 200 soru cevaplanır.

Dinleme bölümünde size gösterilen fotoğraflar ve dinlediğiniz kısa konuşmalarla ilgili sorular sorulur. Okuma bölümünde ise okuduğunu anlama, boşluk doldurma ve cümle tamamlama gibi soru türlerine cevap verirsiniz. Listening için 45 dakika, Reading için ise 75 dakika süre verilmektedir.

  • Sınavdan alınabilecek en yüksek puan 990’dır.

  • Sınav sonuçlar 2 yıl geçerlidir.

TOEIC sınavının Konuşma ve Yazma kısımları için ek bir sınava girilmesi gerekir. Standart TOEIC sınavında sadece Dinleme ve Okuma bölümleri yer alır

TOEIC Kurslarımız Hakkında

toeic akademik kurs

Kurumumuz DURUDİL, TOEIC kursları sınava hazırlık sürecinizde sizlere  birebir özel ders seklinde destek vermektedir.

Uluslararası Akademik Sınav Programları uzmanı olan Akademik Koordinatörümüz Gülnur ÖZTOPRAK ve ekibiyle TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA – ITEP ve ICAO LEVEL 4 SINAVI kurslarımıza katılabilirsiniz.

Gülnur ÖZTORAK; Cambridge Üniversitesinde eğitimini tamamlamıştır. 33 yıllık öğretmenlik tecrübesiyle yıldır kendisini TOEFL – IELTS – GMAT- GRE – SAT – TOEIC –YDS –PTE –YÖK DİL – HAZIRLIK ATLAMA – ITEP  ve ICAO LEVEL 4 SINAVI gibi sınav programlarına adayan Akademik Koordinatörümüz bir dönem Akdeniz Bölgesi Toefl başkanlığı da yapmıştır.

Curriculum is empty

Yorum Yap