0 student

Goethe Institut sınavları hakkında genel ve sık sorulan sorular hakkında eğitimler.

Durudil Kursu Almanca Dil Kursu

Kurs Açıklaması

Kurumumuz Avrupa dil kriterlerine uyumlu Almaca kurslarını; uzman eğitim kadrosuyla geleneksel eğitim metotları yerine en fazla 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda sunmaktadır.

Almanca Kurslarımız, Almanca öğrenmek, Almancasını ilerletmek isteyen her yaş ve meslek grubundan kişilere yönelik olup, Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak 6 seviyeden  (A1, A2, B1, B2, C1, C2) oluşmaktadır. Her seviyenin içeriği ve materyalleri o seviyenin hedeflerine uygun olarak öğrencinin sistemli bir şekilde ilerlemesi ve gelişmesi için hazırlanmıştır. Materyaller, tüm öğrenme stillerine hitap edecek şekilde tasarlanmış ve tüm sınıflar için teknolojik altyapıyla desteklenmiştir.

Butik Dil Eğitimi

Almanca Dil Eğitimi Almak

Almanca kurslarımız son teknoloji eğitim araç ve gereçler kullanılarak Türkçe kullanımının yasak olduğu özel ders ya da 3-5 kişilik interaktif butik sınıflarda özel ders tadında ilerlemektedir. Kursiyerlerimiz Almanca eğitimlerini birebir özel ders  ya da özel derse alternatif 3- 5 kişilik interaktif butik sınıflarda yaparlar.

Normal Almanca dil kurslarında bir ders saatinde her bir öğrenciye sadece 1,5-2 dakika düşmekteyken, interaktif Butik Almanca eğitiminde her öğrenciye bir ders saati boyunca 15-20 dakika düşmektedir. Bu durum eğitim kalitesi ve öğrenme açısından çok çok önemlidir.

Kurumumuzda tamamladığınız Genel Almanca kurslarından sonra Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre hangi seviyelerde neler yapabileceğinizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Almanca Eğitim Seviyeleri
A1 Seviye

Somut bir türdeki ihtiyaçların giderilmesini amaçlayan günlük konuşma ifadelerini ve çok temel ifadeleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve diğer kişileri tanıtabilir ve nerede yaşadığı, tanıdığı kişiler ve sahip olduğu şeyler gibi kişiler bilgiler hakkında soru sorup yanıtlayabilir. Karşısındaki kişi yavaş ve net konuştuğunda ve yardım etmeye hazır olduğunda diğer kişilerle basit yolla iletişim kurabilir.

A2 Seviye

Çok temel düzeydeki kendisiyle ve ailesi ile ilgili bilgiler, alışveriş, iş ve yakın çevre gibi konularla ilgili cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilir. Alışıldık ve rutin konular ile ilgili basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren durumlarda iletişim sağlayabilir. Kendi özgeçmişini, yakın çevresini ve acil ihtiyaçlarını basit ifadelerle tarif edebilir.

B1 Seviye

İşte, okulda ve arkadaşları ile birlikte bulunduğu ortamlarda sıkça karşılaşılan tanıdık konularla ilgili net bir dille ifade edilen konuşmaların önemli noktalarını anlayabilir. Almanca konuşulan ülkelerde seyahat ederken ortaya çıkması muhtemel çoğu konuyla başa çıkabilir. Bildik veya kişisel ilgi alanına giren konular üzerine basit düzeyde metinler yazabilir. Yaşamış olduğu tecrübeleri ve olayları, hayallerini, planlarını ve amaçlarını anlatabilir. Fikirleri ve planları ile ilgili sebepler ve açıklamalar yapabilir.

B2 Seviye

Kendi uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar dâhil olmak üzere, hem somut hem de soyut konulardaki karışık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Ana dili Almanca olanlarla yapılan konuşmalarda, her iki taraf için de kasılma yaratılmadan iletişim sağlamayı mümkün kılan bir akıcılık ve spontanelik seviyesinde etkileşime geçebilir. Geniş yelpazedeki konularda net ve ayrıntılı metinler üretebilir ve tartışmalı bir konu ile ilgili çeşitli avantaj ve dezavantaj seçenekleri sunarak görüşünü açıklayabilir.

C1 Seviye

Pek çok farklı konudaki zor ve uzun metni anlayabilir, imalı ifadeleri ayırt edebilir. Kullanacağı ifadeleri çok düşünmeden akıcı bir şekilde kullanarak kendisini ifade edebilir. Almancayı sosyal, akademik ve işiyle ilgili amaçlarla esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Karmaşık konularla ilgili, kompozisyon kurallarına uyan, net, iyi yapılandırılmış, detaylı metinler yazabilir.

C2 Seviye

Duyduğu ve okuduğu hemen her şeyi kolaylıkla anlayabilir. Farklı sözlü ve yazılı kaynaklardan gelen bilgileri özetleyebilir. En karmaşık durumlarda bile kendisini kendiliğinden oldukça akıcı ve tutarlı şekilde, daha hassas anlam katmanları arasında ifade edebilir.

Almanca Dil Kursu Almanca Öğreniyorum

Curriculum is empty

Instructor

Free